Často kladené otázky

Rezervace a smlouva

Rezervaci vytvoříte zcela jednoduše vyplněním formuláře na detailu konkrétní nabídky lodě. Ihned po odeslání formuláře posíláme elektronickou žádost o zarezervování lodě a v případě úspěchu se Vám vytvoří nezávazná a dočasná rezervace. Takzvaná Opce.

Opce na loď je časově omezená. Z pravidla to bývá 5 - 10 dní, kdy máte loď zamluvenou, ale ještě není závazně rezervována. Tuto dobu Vám sdělíme ihned po potvrzení charterové firmy a tento čas můžete využít na poradu s přáteli či posádkou. Pokud během této doby nedokončíte proces rezervace (podepsání smlouvy a úhrada zálohy), bude loď opět uvolněna dalším lidem k pronájmu.

Smlouva je uzavírána přímo mezi Vámi a charterovou společností s našim zastoupením, která loď provozuje. Smlouvu Vám zašleme ihned, jakmile obdržíme od charterové firmy potvrzení, že je loď dostupná. Zpravidla do 24 hodin od odeslání nezávazné rezervace skrze naše stránky.

Platby

Platba probíhá bezhotovostně, a to převodem na náš účet vedený v Eurech.

Po dokončení závazné rezervace (podepsání smlouvy) se hradí 30-50% záloha do 5-7 dnů a zbylá část se hradí nejpozději do 5 týdnů před vyplutím.

Každá charterová firma má jiné storno poplatky, které si můžete přečíst ihned, jakmile Vám zašleme návrh smlouvy po odeslání nezávazné rezervace. Ve většinech případů to nicméně bývá: Při stornu 2 a více měsíců před vyplutím storno poplatek ve výši složené zálohy, 1-2 měsíce před vyplutím 50% a při kratší době než 1 měsíc před vyplutím 100%.

Kapitánská licence

Každá země má své vlastní pravidla pro povinnost kapitánského průkazu na moři či vnitrostátních vodách. Pokud si nejste jisti platnosti svého osvědčení, doporučujeme kontaktovat buď nás nebo přímo charterovou firmu a ověřit si, že s Vašim osvědčením můžete s konkrétní loď plout.

Pokud nemáte svého kapitána, nevadí. Můžete využít našich služeb a my Vám kapitána či i hostesku můžeme zařídit. Ceny za tyto služby se řídi aktuálním ceníkem pro daný rok.